Materiały

        Zasoby edukacyjne dostępne na SHOLARIS  oraz w  e-Podręczniki  • Materiały z webinariów - newslettery 1-6

  26 stycznia 2020
  Newslettery 1-6
  więcej
 • Nauka o klimacie dla sceptycznych

  Nauka o klimacie dla sceptycznych

  26 października 2019

  Redakcję portalu Naukaoklimacie.pl tworzą:
  prof. dr hab. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych;
  dr Aleksandra Kardaś, fizyczka atmosfery, popularyzatorka nauki, autorka "Książki o wodzie"
  Marcin Popkiewicz,  fizyk jądrowy, przedsiębiorca, dziennikarz, autor książek „Świat na rozdrożu”, "Rewolucja energetyczna. Ale po co?" i portalu „Ziemia na rozdrożu”;
  Anna Sierpińska, popularyzatorka nauki, specjalizacja: wpływ zmiany klimatu na środowisko przyrodnicze

   

  więcej
 • Nauka o klimacie - Marcin Popkiewicz, Aleksandra Kardaś, Szymon Malinowski

  Nauka o klimacie - Marcin Popkiewicz, Aleksandra Kardaś, Szymon Malinowski

  26 października 2019

  Książkę napisali redaktorzy portalu „Nauka o klimacie”, uznanego w konkursie PAP i MNiSW w 2018 roku za „najlepszy zespół popularyzujący naukę w Polsce”, laureaci konkursu „Dziennikarze dla Klimatu”.
  Globalne ocieplenie to temat bardzo „gorący”, wywołujący emocje i ożywione dyskusje: od rozmów w gronie znajomych po wystąpienia polityków w ogólnopolskich mediach. W dyskusjach tych napotkać można wiele niezrozumienia, wyobrażeń odległych od stanu wiedzy naukowej i mitów klimatycznych, wypowiadanych z niezmąconą pewnością siebie na zasadzie „na czym jak na czym, ale na klimacie to każdy się zna”.

  "Na pewno zdarzyło ci się spotkać z różnymi opiniami na temat obecnej zmiany klimatu – czy się ociepla czy nie, czy to wynik naszych działań czy część naturalnych procesów, czy będzie to problemem czy też raczej powodem do zadowolenia."

  więcej
 • Polska Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju 2030

  Polska Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju 2030

  20 sierpnia 2019

  W Agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 przyjętej przez przywódców państw ONZ w dniu 25 września 2015 r. określono ambitny plan służący poprawie życia ludzi w każdym miejscu na świecie. Agenda ta ma uniwersalny, inkluzywny i niepodzielny charakter oraz stanowi wezwanie do działania skierowane do wszystkich państw niezależnie od ich poziomu rozwoju.

  Podobnie jak pozostałe państwa OECD, Polska poszukuje obecnie sposobów możliwie najlepszej realizacji Agendy oraz osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju do 2030 r.

  więcej
 • Logo, ikony i koło SDG (Cele Zrównoważonego Rozwoju)

  Logo, ikony i koło SDG (Cele Zrównoważonego Rozwoju)

  22 listopada 2018
  Pliki w formacie .zip zawierające materiały w kilku formatach (wektorowych i PDF). Aby pobrać pliki, proszę kliknąć na wybraną miniaturkę.
  więcej
 • Raport 2017 - Polska Współpraca Rozwojowa

  Raport 2017 - Polska Współpraca Rozwojowa

  22 listopada 2018

  Raport 2017 Polska współpraca rozwojowa jest formą podsumowania corocznej działalności Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w obszarze współpracy rozwojowej. Ze względu na zobowiązania wobec partnerów międzynarodowych, m.in. Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Polska przygotowuje takie zestawienie w drugiej połowie każdego roku w odniesieniu do roku poprzedniego.

  więcej
 • Film: Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju Global Compact Poland

  Film: Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju Global Compact Poland

  31 października 2017
  Film prezentujący Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju Global Compact Poland, którzy wypowiadają się na tematy najbardziej im bliskie odnosząc je do poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ we wrześniu 2015 roku.
  więcej
 • Aplikacja Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

  Aplikacja "Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju"

  16 lipca 2017

  Aplikacja Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju jest publicznie dostępnym narzędziem służącym do prezentacji wskaźników monitorujących Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 (z danymi dla Polski) oraz zestawu wskaźników monitorujących zrównoważony rozwój na poziomie kraju, regionów, województw i powiatów.

   

  więcej
 • „Tosia odkrywa czekoladę” - bajka dla przedszkolaków

  „Tosia odkrywa czekoladę” - bajka dla przedszkolaków

  10 lipca 2017

  Ze sklepu, fabryki a może jeszcze dalej? Co stanie się, gdy te pytania zada sobie mała misia Tosia? Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie bajkę dla przedszkolaków „Tosia odkrywa czekoladę”. Jej bohaterką jest miś Tosia, która wyrusza w niezwykłą podróż odkrywając kolejne ogniwa łańcucha produkcji i dystrybucji swojej ulubionej czekolady…

   

  więcej
 • Lilka i piknik

  Lilka i piknik

  10 lipca 2017

  Polecamy bajkę „Lilka i piknik” wraz z propozycjami zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  "Lilka i piknik” to opowieść o dziewczynce, która jest ciekawa, skąd pochodzi jej jedzenie. Aby się tego dowiedzieć, postanawia zorganizować piknik składający się z lokalnych produktów. W tym celu Lilka wyrusza w podróż po swojej okolicy, odwiedza lokalnych rolników i rolniczki, miejscowych wytwórców i regionalne producentki. Na końcu opowieści wszyscy razem spotykają się na zorganizowanym przez nią pikniku.

   

   

  więcej

Polecamy