Konkursy


 • Konkursy dla szkół 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce

  Konkursy dla szkół "25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce"

  08 listopada 2018

  Konkursy MSZ dla szkół z okazji 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce. 

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursach upamiętniających 25. rocznicę przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

  https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/europejski_trybunal_praw_czlowieka/konkurs2018/

  więcej
 • II edycja konkursu plastycznego „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” dla uczniów szkół podstawowych

  II edycja konkursu plastycznego „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” dla uczniów szkół podstawowych

  20 października 2016

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie, który realizowany  jest w ramach projektu 355/2016/M1 „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2016.
  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w szczególności „Szkół Liderów Edukacji Globalnej” biorących udział w projekcie:
  • I grupa wiekowa: uczniowie klas „0”, 1-3 szkoły podstawowej
  • II grupa wiekowa: klasy 4-6 szkoły podstawowej

  więcej
 • Prezentacja prac - konkurs plastyczny i fotograficzny w ramach Grupy V4 (ERR 2015)

  Prezentacja prac - konkurs plastyczny i fotograficzny w ramach Grupy V4 (ERR 2015)

  30 stycznia 2016

  Prezentowana wystawa składa się z prac nagrodzonych w konkursach plastycznym oraz fotograficznym, przeprowadzonych w 2015 r. w ramach wspólnej inicjatywy państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Idea zorganizowania konkursów, poświęconych współpracy rozwojowej, zrodziła się w związku z obchodami Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015, ustanowionego decyzja Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Jako oficjalne hasło obchodów roku w państwach UE przyjęto: „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.

  więcej
 • Konkurs SZKOŁA GLOBALNA - SZKOŁĄ ROZWOJU

  Konkurs "SZKOŁA GLOBALNA - SZKOŁĄ ROZWOJU"

  02 listopada 2015

   

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w konkursie na tytuł „SZKOŁA GLOBALNA – SZKOŁĄ ROZWOJU”. Konkurs jest działaniem  projektu „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II”, realizowanego w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju (ERR 2015), współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.

  WYNIKI KONKURSU -  ZNAMY JUŻ SZKOŁY GLOBALNE 2015 !

   

  więcej
 • Konkurs Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030 rozstrzygnięty !

  Konkurs "Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030" rozstrzygnięty !

  16 października 2015

  Z radością informujemy, że 6 zwycięskich prac laureatów konkursu „Jak wyobrażam sobie  kraje rozwijające się po roku 2030”, z opisami w języku angielskim, zostało wysłanych  przez MSZ do partnerów V4 (kraje Grupy Wyszehradzkiej: Słowacja, Czechosłowacja, Węgry)

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych, koordynator Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju w Polsce, planuje druk wystawy wszystkich 10 nagrodzonych prac ! (6 prac laureatów oraz 4 prace wyróżnione) w połączeniu z planszami wystawy zdjęć nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Rozwój w obiektywie”, po rozstrzygnięciu konkursu pod koniec października br. 

  Wystawa będzie pokazywana w przestrzeni publicznej w Warszawie i w innych miastach Polski we współpracy z siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, w okresie grudzień 2015 – marzec 2016. Dokładne lokalizacje wystawy nie są jeszcze znane, podamy w późniejszym terminie.

   

  więcej
 • „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” - konkurs na rysunek lub pracę graficzną dla uczniów w wieku 6-17 lat

  „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” - konkurs na rysunek lub pracę graficzną dla uczniów w wieku 6-17 lat

  09 września 2015

  Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym. Prace mogą dotyczyć jednego z trzech zagadnień, wpisujących się w tematykę Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju:

  • Zmiany klimatu,
  • Bezpieczeństwo żywności i rolnictwo,
  • Godna praca.

  Konkurs jest wspólnym działaniem Grupy Wyszehradzkiej V4 (Słowacja, Czechy, Węgry, Polska) realizowanym w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju pod hasłem „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”. W Polsce konkurs odbywa się w ramach projektu nr 519/2015 „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.

  LOGOWANIE DO PLATFORMY KONKURSU  (tutaj prześlij swoją pracę i dokumentację)
  instrukcja i hasło dostępu (pobierz)

  więcej
 • KONKURS SZKOŁA GLOBALNA 2014

  KONKURS "SZKOŁA GLOBALNA 2014"

  10 października 2014
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza szkoły II, III i IV etapu edukacyjnego do udziału w konkursie na tytuł „SZKOŁA GLOBALNA 2014”. Konkurs jest działaniem projektu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku. O CERTYFIKAT „SZKOŁA GLOBALNA 2014” może ubiegać się szkoła, która w latach 2011-2014 uczestniczyła w projektach edukacji globalnej ORE, podejmowała aktywne działania w środowisku lokalnym na rzecz promowania, budowania świadomości na temat edukacji globalnej (Tydzień Edukacji Globalnej) oraz może podzielić się przykładami dobrej praktyki w tym zakresie.

  więcej
 • KONKURS NA PROJEKT EDUKACYJNY (PE 2014)

  KONKURS NA PROJEKT EDUKACYJNY (PE 2014)

  06 października 2014
  Konkurs na szkolny projekt edukacyjny z zakresu zagadnień edukacji globalnej „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza zespoły projektowe (nauczycieli i uczniów) ze szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych do udziału w konkursie na szkolny projekt edukacyjny z zakresu edukacji globalnej. Konkurs jest komponentem projektu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”, realizowanego i współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.

  więcej
 • Konkurs na tytuł SZKOŁA GLOBALNA. CERTYFIKATY SG ORE 2013

  Konkurs na tytuł "SZKOŁA GLOBALNA". CERTYFIKATY SG ORE 2013

  28 października 2013
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza szkoły II, III i IV etapu edukacyjnego do udziału w konkursie na tytuł „SZKOŁA GLOBALNA 2013”.
  więcej
 • Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny. Wyniki konkursu PE 2013

  Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny. Wyniki konkursu PE 2013

  28 października 2013
  Zapraszamy do konkursu na szkolny projekt edukacyjny dotyczący zagadnień edukacji globalnej
  więcej

Polecamy