Konkursy MSZ dla szkół z okazji 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursach upamiętniających 25. rocznicę przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/europejski_trybunal_praw_czlowieka/konkurs2018/
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie, który realizowany jest w ramach projektu 355/2016/M1 „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2016.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w szczególności „Szkół Liderów Edukacji Globalnej” biorących udział w projekcie:
• I grupa wiekowa: uczniowie klas „0”, 1-3 szkoły podstawowej
• II grupa wiekowa: klasy 4-6 szkoły podstawowej
Prezentowana wystawa składa się z prac nagrodzonych w konkursach plastycznym oraz fotograficznym, przeprowadzonych w 2015 r. w ramach wspólnej inicjatywy państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Idea zorganizowania konkursów, poświęconych współpracy rozwojowej, zrodziła się w związku z obchodami Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015, ustanowionego decyzja Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Jako oficjalne hasło obchodów roku w państwach UE przyjęto: „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w konkursie na tytuł „SZKOŁA GLOBALNA – SZKOŁĄ ROZWOJU”. Konkurs jest działaniem projektu „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II”, realizowanego w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju (ERR 2015), współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.
WYNIKI KONKURSU - ZNAMY JUŻ SZKOŁY GLOBALNE 2015 !
Z radością informujemy, że 6 zwycięskich prac laureatów konkursu „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”, z opisami w języku angielskim, zostało wysłanych przez MSZ do partnerów V4 (kraje Grupy Wyszehradzkiej: Słowacja, Czechosłowacja, Węgry)
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, koordynator Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju w Polsce, planuje druk wystawy wszystkich 10 nagrodzonych prac ! (6 prac laureatów oraz 4 prace wyróżnione) w połączeniu z planszami wystawy zdjęć nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Rozwój w obiektywie”, po rozstrzygnięciu konkursu pod koniec października br.
Wystawa będzie pokazywana w przestrzeni publicznej w Warszawie i w innych miastach Polski we współpracy z siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, w okresie grudzień 2015 – marzec 2016. Dokładne lokalizacje wystawy nie są jeszcze znane, podamy w późniejszym terminie.
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym. Prace mogą dotyczyć jednego z trzech zagadnień, wpisujących się w tematykę Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju:
Konkurs jest wspólnym działaniem Grupy Wyszehradzkiej V4 (Słowacja, Czechy, Węgry, Polska) realizowanym w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju pod hasłem „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”. W Polsce konkurs odbywa się w ramach projektu nr 519/2015 „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.
LOGOWANIE DO PLATFORMY KONKURSU (tutaj prześlij swoją pracę i dokumentację)
instrukcja i hasło dostępu (pobierz)
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza zespoły projektowe (nauczycieli i uczniów) ze szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych do udziału w konkursie na szkolny projekt edukacyjny z zakresu edukacji globalnej. Konkurs jest komponentem projektu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”, realizowanego i współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.