Międzypowiatowa Grywalizacja w warmińsko-mazurskim

20 listopada 2018

Dzięki gościnności Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie z 16 Szkół-Liderów Edukacji na Rzecz Rozwoju mogli uczestniczyć w zajęciach grywalizacyjnych, zwiazanych z Celem 7. ZR

Cel 7: Zapewnić wszystkim dostęp do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie

Fakty

• Co piąta osoba na świecie nie ma dostępu do nowoczesnej elektryczności.
  • 3 miliardy ludzi jest zależna od węgla, drewna i węgla drzewnego oraz odpadów pochodzenia zwierzęcego, które wykorzystywane są do gotowania i ogrzewania.
  • Energia jest główną przyczyną zmian klimatycznych, stanowiąc około 60% światowej emisji gazów cieplarnianych.
  • Ograniczenie węgla w produkcji energii jest kluczowym celem długoterminowym polityki klimatycznej.

Pokonywanie wyzwań i korzystanie z licznych możliwości w dzisiejszym świecie wiąże się z dostępem do energii. Jest ona konieczna w wykonywaniu pracy, zapewnieniu bezpieczeństwa, walce ze zmianami klimatycznymi, produkcji żywności czy wysiłkach zwiększających krajowe dochody.

Relacja zdjęciowa https://www.facebook.com/photo.

Atmosfera rewelacyjna, uczniowie zachwyceni, pogoda dopisała...

Dziękujemy Liderowi EG p.Andrzejowi Malinowskiemu i nauczycielom powiatów: ełckiego, oleckiego, giżyckiego,gołdapskiego i piskiego.

Przedsięwzięcie było finansowane przez ORE I MSZ w ramach "Projektu Modułu 1. projektu nr 49/2018/M „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II”.

źródło: Jolanta Grędzińska-Kosiorek - koordynatorka regionalna projektu