Dwójka Edukuje Globalnie (relacja z Małopolski - ZS nr 2 Bieczu)

25 listopada 2017

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej Szkole dobiegł końca. Jego zwieńczeniem był wieczór filmowy pod hasłem „Dzieci świata” dla klas III – VI SP. Wieczór poprzedzony był lekcjami i spotkaniami o tematyce związanej z życiem, problemami i zabawami dzieci na całym świecie. Uczyliśmy się o szkole w Japonii, o pracujących w Chinach, omawialiśmy problemy dzieci w Indiach, mówiliśmy o głodnych w Afryce, tułających się dzieciach z Syrii... nie zapomnieliśmy też o małych polakach, tych niechcianych, niepełnosprawnych i smutnych.
Odbyliśmy wspólną wirtualną wycieczkę dookoła świata, która dowiodła, że każde dziecko, bez względu na kolor skóry, włosów, oczu, chce być kochane i szczęśliwe, zasługuje na to, by je szanować.
To była wielka szkoła empatii.
A dziś, podczas projekcji filmu poznaliśmy piękną historię o dziewczynce, która choć wychowywała się w kompletnie nam nieznanym kręgu kulturowym, mówiła w innym języku, mieszkała w innym domu, podobnie jak my, pragnęła odkrywać w życiu to, co nieznane, nie bała się marzyć i realizować wyznaczonych celów. Jej postawa dowodziła, że zawsze należy szanować otaczającą nas przyrodę, tradycję, rodzinę i przyjaciół.
To jeszcze nie koniec…
Uczyliśmy się także śpiewać piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Jesteśmy pewni, że w piątkowy wieczór wiele osób w Bieczu usłyszało nasze głośnie wołanie:
„Nie patrz na to w jakim kraju,
jaki kolor dzieci mają.
I jak piszą na tablicy,
to naprawdę się nie liczy!”

Relacja na FB szkoły  https://www.facebook.com/dwojkabiecz/?hc_ref=ARQ5Zmb9ZyK1Jqr-Ed97GLhGgFGqF6FfF9T_9pu6O7XgMV3hTEENbf_vo1DelxfcS6k&fref=nf

Więcej na stronie ZS nr 2 w Bieczu http://www.zs2biecz.c0.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=79&Itemid=435

Autor wpisu:
Grażyna Kurowska
zobacz wszystkie wpisy »

Polecamy