25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce

08 listopada 2018

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w konkursach upamiętniających 25 rocznicę przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Konkursy odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

• Uczniów klas I-VI szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym.
  • Uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej zachęcamy do wystartowania indywidualnie lub w zespołach 2 - 3 osób w Konkursie na plakat edukacyjny.
  • Uczniów gimnazjum (III klasa) oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zapraszamy do  Konkursu na esej.

Głównym celem konkursów jest upowszechnianie wśród uczniów, nauczycieli i szkół wiedzy na temat praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz na temat roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Więcej  informacji i Regulaminy  oraz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Termin nadsyłania prac do 19 listopada 2018 !

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do Ministerstwa Spraw Zagranicznych na adres e-mail: dpopc.sekretariat@msz.gov.pl

lub numer telefonu (22) 523 9319

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!